Virtuálisan elérhető az 1956. október 25-i Kossuth téri sortűz áldozatainak emlékhelye és a hozzá kapcsolódó kiállítás

A Nemzeti Emlékezet Bizottságának szakmai együttműködő partnere, az Országgyűlési Múzeum elkészítette az „In memoriam 1956. október 25.” emlékhely és kiállítás virtuálisan is megtekinthető változatát.

Az online tárlatvezetés során megtekinthető a Kossuth téren 1956. október 25-én lezajlott kegyetlen sortüzet és a hozzá vezető eseményeket megvilágító kiállítás, valamint az emlékezés helyeként kialakított rotunda.

A virtuális séta különlegessége, hogy a Kossuth téri események tanulmányozása nemcsak a föld alatti kiállítótérben lehetséges, hanem a téren is. Megtekinthetők azok a helyszínek (a szovjet T-54-es harckocsik, az államvédelmi egységek és a határőr alakulatok elhelyezkedése), ahonnan feltételezhetően sortüzet adtak le a téren összegyűlt fegyvertelen civilekre. A visszaemlékezések meghallgatása által pedig árnyaltabb kép kapható a tragédiáról.

Az Országgyűlési Múzeum In memoriam 1956. október 25. emlékhely és kiállítás virtuális tárlata itt tekinthető meg.